Co zrobić z elektrośmieciami na terenie Warszawy?

Co zrobić z elektrośmieciami na terenie Warszawy?

Zalegają Wam elektrośmieci w domach, mieszkaniach, piwnicach i garażach? Dawniej nie kupowało się nowego produktu, dopóki stary nie przestawał działać. Była to dobra zasada, ograniczająca ilość elektrośmieci. Wraz z powiększającą się ofertą artykułów działających na prąd i baterie zwiększył się również problem elektrośmieci. Co zrobić z elektrośmieciami na terenie Warszawy, dowiesz się z tego artykułu.

Odbiór elektrośmieci przez odbiorydomowe.pl

Na terenie Warszawy działają odbiorydomowe.pl, gdzie poprzez ich stronę wystarczy wypełnić zgłoszenie z podaniem niezbędnych danych adresowych, kontaktowych, informacją, jakie elektrośmieci będą do zabrania. Po wysłaniu zgłoszenia czeka się na kontakt telefoniczny, kiedy pojawi się transport.

Dzięki działaniu usługi odbiorydomowe.pl pozbędziesz się zepsutych lub nieużywanych elektrośmieci dużych gabarytów, czyli takich, które okazały się bardzo kłopotliwe. Zazwyczaj najbardziej problematyczny stawał się transport, ale także niewiedza, w jaki sposób powinny być składowane elektrośmieci oraz, jak wygląda ich recykling.

Jakie szkodliwe substancje znajdują się w elektrośmieciach?

W elektrośmieciach występują bardzo szkodliwe substancje, na przykład groźna dla zdrowia i życia rtęć. Na przykład znaczna ilość rtęci występuje w świetlówkach. Kolejnym niebezpiecznym pierwiastkiem występującym w sprzęcie elektronicznym jest ołów, który potrafi zniszczyć szpik kostny. Sprzyja też powstawaniu nowotworów i najczęściej występuje w bateriach.

Urządzenia chłodnicze, lodówki, klimatyzacje, tam właśnie występuje niebezpieczny freon. To właśnie on niszczy warstwę ozonową, co w konsekwencji wywołuje efekt cieplarniany, wpływając na zwiększenie promieniowania UV. To z kolei prowadzi do szybszego starzenia się skóry, do zaćmy i powstawania nowotworów.

Recykling elektrośmieci

Elektrośmieci nie wolno mieszać ze zwykłymi śmieciami ani wyrzucać je do lasu, czy na nielegalne wysypiska śmieci. Usługa odbiorydomowe.pl dba, by odebrane przez nią elektrośmieci zostały przetworzone zgodnie z surowymi wymogami ochrony środowiska. Kara za wyrzucenie elektrośmieci w miejsca do tego nieprzystosowane wynosi aż 5000 złotych. Czyż nie lepiej wezwać odbiorydomowe.pl i nie narażać się na dotkliwe kary?

Problem elektrośmieci stał się spory. Nikt dziś nie naprawia zepsutego sprzętu, a dostępność nowego w dobrych cenach zachęca do zakupu. Stary zaś najczęściej ląduje w schowkach, garażach, piwnicach etc. Dlatego tak ważna stała się działalność odbiorydomowe.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + siedem =