Grzyb na ścianie po zalaniu mieszkania – co robić?

Grzyb na ścianie po zalaniu mieszkania – co robić?

Jednym z najbardziej uciążliwych w skutkach zdarzeń losowych jest zalanie mieszkania. Może mieć ono wiele przyczyn, takich jak awaria u sąsiadów, zwyczajne niedopatrzenie bądź niesprawna kanalizacja. Oprócz bezpośrednich skutków, takich jak woda stojąca w mieszkaniu, występują także skutki pośrednie, widoczne dopiero po jakimś czasie, np. grzyb na ścianie.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest grzyb na ścianie i jak z nimi walczyć,
  • dlaczego warto wykupić ubezpieczenie.

Grzyb na ścianie jest najbardziej powszechnym i dość często występującym skutkiem zalania mieszkania. Czasem występuje on krótko po zalaniu, a w niektórych przypadkach pojawia się dopiero po jakimś czasie. W tej sprawie warto zwrócić się do profesjonalistów, aby zapobiec nawracaniu tego problemu. Co więcej, aby uniknąć wysokich kosztów takich napraw, dobrze jest się zawczasu zabezpieczyć. Doskonałym rozwiązaniem jest ubezpieczenie ERGO Hestia – pakiet ERGO 7, który chroni mienie m.in. przed finansowymi konsekwencjami zalania.

Grzyb na ścianie – czym jest i jak z nim walczyć?

Czarne i nieestetyczne plamy, które pojawiają się na ścianach, sufitach i niekiedy nawet podłogach, to grzyb. Jest on efektem nadmiernej wilgoci działającej na daną powierzchnię. Usuwanie grzyba ze ściany jest dość trudnym procesem, wymagającym użycia chemikaliów.

Jak radzić sobie z takiego rodzaju problemem? Można próbować usunąć grzyb samodzielnie, np. poprzez użycie specjalnych preparatów, które są dostępne w sklepach z chemią przemysłową lub w sklepach budowlanych. Najlepszym rozwiązaniem, aby pozbyć się grzyba na ścianie, jest jednak wezwanie fachowca, który w odpowiedni sposób usunie wykwity i sprawi, że nie będą się one ponownie rozwijały. Bywa jednak, że jego usługa jest kosztowna. Dlatego właśnie ubezpieczenie mieszkania jest tak ważne – jeśli dojdzie do zalania, którego skutkiem będzie zagrzybienie mieszkania, ubezpieczenie ERGO 7 pozwoli pokryć koszty przywrócenia powierzchni do stanu sprzed szkody.

Ubezpieczenie ERGO Hestia w pakiecie ERGO 7 – dlaczego warto?

Dzięki ubezpieczeniu możesz być pewny, że Twoje mienie będzie całkowicie chronione przed finansowymi skutkami zalania oraz innych zdarzeń losowych, które obejmuje OWU. Pozwoli Ci między innymi na pokrycie kosztów usuwania grzyba na ścianie. Ubezpieczenie ERGO 7 pomoże zlikwidować skutki powstałe bezpośrednio po zdarzeniu oraz zapewni środki, które pozwolą na usunięcie bardziej długotrwałych efektów, jak np. wspomniany już grzyb. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie nie obejmuje skutków długotrwałego zawilgocenia mieszkania, które powstały w wyniku braku konserwacji instalacji wodno-kanalizacyjnej, okien, dachu, ścian lub urządzeń odprowadzających wodę z dachu, ścian, tarasów i balkonów. W skład ubezpieczenia wchodzi ubezpieczenie mienia zarówno ruchomego, jak i nieruchomości. Warto zaznaczyć, że trzeci wariant, czyli ubezpieczenie All Risk, obejmuje wszystkie zdarzenia, które nie są wyłączone z zakresu odpowiedzialności. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup OC w życiu prywatnym. Dzięki niemu, jeśli to Ty zalejesz sąsiada, pokryjemy koszty związane ze szkodą w jego mieszkaniu.

Wiesz już, jak pozbyć się grzyba ze ściany oraz masz na pewno świadomość, że koszty takiego przedsięwzięcia mogą być naprawdę wysokie. Zwłaszcza jeśli doszło do zalania nie tylko Twojego mieszkania, ale i sąsiadów. Dlatego też warto wykupić takie ubezpieczenie, jak pakiet ERGO 7 od ERGO Hestii, który pomoże Ci zmierzyć się z finansowymi konsekwencjami zdarzeń losowych.

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA i dotyczy ubezpieczenia ERGO 7. Aktualne Ogólne Warunki Ubezpieczenia ERGO 7 są dostępne na stronie internetowej ERGO Hestii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =