Jak urządzić małą łazienkę? – pomysły na wyposażenie

Jak urządzić małą łazienkę? – pomysły na wyposażenie

Wbrew pozorom, mała łazienka stwarza również wiele możliwości aranżacyjnych. Warto jednak dokładnie przemyśleć zastosowane tutaj rozwiązania tak, by były one nie tylko estetyczne, ale również i funkcjonalne. Jakie wyposażenie łazienek sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach i na które meble łazienkowe warto postawić, by w pełni wykorzystać posiadane możliwości?

Funkcjonalne i estetyczne rozwiązania w małej łazience

Ci, którzy zajmują się profesjonalną aranżacją wnętrz z pewnością zdają sobie sprawę z faktu, że zarówno ciemne, jak i intensywne kolory optycznie zmniejszają przestrzeń. Dlatego też decydując się na takie elementy wyposażenia łazienki i kuchni możemy spodziewać się, że pomieszczenia będą wydawać się mniejsze, niż są w rzeczywistości. Jak nietrudno się domyślić, nie będzie to najlepsze wyposażenie do łazienki o niewielkiej przestrzeni.

Idealną bazą do twojej łazienki mogą być w tym przypadku białe lub beżowe płytki, ożywione drobnymi akcentami. Ciekawym rozwiązaniem będą płytki ze wzorem patchowrk, które nadadzą wnętrzom lekkości. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również  ciemna armatura łazienkowa, która nada urządzanym wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Wpis napisany przy współpracy ze sklepem https://www.lazienkiabc.pl/

mała łazienka

Jakie wyposażenie łazienek wybrać do małego pomieszczenia?

W niewielkich rozmiarów łazience sprawdzą się duże lustra, dzięki którym przestrzeń zostanie optycznie powiększona. Niezbędne wyposażenie w takich pomieszczeniach to również dodatkowe punkty świetlne, umożliwiające wyeliminowanie oświetlenia sufitowego. Planując kompleksowe wyposażenie niewielkiej łazienki, należy zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie lustra, które nada łazience walorów estetycznych, a jednocześnie zapewni komfortowe użytkowanie.

Jeśli to możliwe, armatura do łazienki powinna być wyłącznie podwieszana. W ofercie sklepów internetowych i stacjonarnych znaleźć można dziś bogaty asortyment podwieszanych umywalek, szafek i misek toaletowych. Wybór takich akcesoriów łazienkowych wprowadzi do pomieszczenia nieco lekkości i sprawi, że przestrzeń zostanie maksymalnie wykorzystana.

W niewielkich łazienkach dużym zainteresowaniem cieszą się również funkcjonalne rozwiązania, jakimi są stelaże podtynkowe, dzięki którym można ciekawie zaaranżować przestrzeń, zyskując jednocześnie nieco miejsca.

Wanny i kabiny prysznicowe w małej łazience

Większość z nas relaks po ciężkim dniu łączy z długą kąpielą w wannie. Jak nietrudno się domyślić, urządzenie małej łazienki często eliminuje możliwość ustawienia w niej wanny. W ofertach renomowanych producentów znajdują się jednak również kabiny prysznicowe, cechujące się starannością wykonania i ciekawymi rozwiązaniami. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się chociażby kabina bez brodzika, w której odpowiedni kąt ułożenia płytek jest w stanie ułatwić wpływanie wody bezpośrednio do kanalizacji. Wybór odpowiedniej armatury sanitarnej jest niezwykle ważny w przypadku niewielkich rozmiarów pomieszczeń, a odpowiednia decyzja w tym zakresie umożliwia komfortowe korzystanie z łazienki, niezależnie od przestrzeni, jaką oferuje pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + dziesięć =