Jak zaaranżować wnętrze domu? Zobacz, o czym trzeba pamiętać!

Jak zaaranżować wnętrze domu? Zobacz, o czym trzeba pamiętać!

Przed Tobą bardzo ważna misja: urządzenie nowo zakupionego domu. Jak to zrobić, by projekt był funkcjonalny i miły dla oka, a przy tym ponadczasowy? Przedstawiamy kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, zanim przystąpisz do realizacji swoich pomysłów wnętrzarskich.

Jak zaaranżować wnętrze domu:

  • Wnętrze dopasowane do potrzeb mieszkańców
  • Atuty wykańczanej przestrzeni
  • Spójność aranżacji
  • Aranżacja ze wsparciem specjalistów

Po pierwsze: kto będzie tu mieszkać?

Dom ma stać się oazą, w której każdy członek Twojej rodziny znajdzie miejsce dla siebie. Aby tak się stało, przestrzeń musi zostać zaprojektowana z myślą o indywidualnych potrzebach domowników. To właśnie w tym miejscu każdy ma czuć się bowiem tak swobodnie, jak nigdzie indziej.

Przed przystąpieniem do tworzenia projektu zastanów się nad tym, czego dokładnie potrzeba Twojej rodzinie. Lubicie celebrować posiłki przy suto zastawionym stole i zapraszać znajomych na wieczory gier? Funkcjonalna przestrzeń jadalniana z dużym stołem to coś, czego nie może zabraknąć. Wspólne gotowanie to Wasz rodzinny rytuał? Zadbaj o to, by w kuchni znalazło się na to miejsce. A może zabawki dzieci tworzą zbyt duży bałagan? Sprytne systemy do przechowywania zapobiegną temu w nowym domu.

Jakimi atutami dysponuje aranżowana przestrzeń?

Potrzeby mieszkańców i Twoje pomysły na wygląd wnętrza muszą odpowiadać możliwościom, jakie zapewnia przestrzeń. Przyjrzyj się dobrze układowi pomieszczeń i zastanów, czy zamierzasz w nim coś zmieniać, czy też może pozostać w takiej formie. Przy aranżowaniu przestrzeni uwzględnij też takie czynniki jak, chociażby umiejscowienie punktów elektrycznych, wymiary poszczególnych pomieszczeń czy stopień ich nasłonecznienia.

Być może już na tym etapie pracy uda Ci się zauważyć, jakie są mankamenty wnętrza. Może to być np. za wysoki sufit, hałas dobiegający od sąsiada, z którym dzielisz ścianę segmentu czy przytłaczające wrażenie ciasnoty w jakimś konkretnym pokoju. Pamiętaj, że wiele takich problemów można rozwiązać podczas aranżacji, np. wygłuszając problematyczną ścianę czy malując wnętrze w sposób, który pomoże optycznie wyrównać zaburzone proporcje.

Powierzchnia spójna w każdym calu

Niezależnie od tego, czy masz do wykończenia niski dom parterowy, czy też dwupiętrowy segment, z pewnością do dyspozycji jest spory metraż. Trzeba to wziąć pod uwagę, aby stworzyć aranżację cechującą się spójnością. Jak osiągnąć taki efekt? Najlepiej zacząć już na etapie projektowania przestrzeni, dobierając kolory, które ze sobą harmonizują, a także powtarzające się wzory i motywy.

Najprostszym kluczem do harmonii jest wybór stonowanego tła i dopasowanie do niego dwóch lub trzech barw przewodnich. Staraj się zachować umiar w tym zakresie. Zbyt duża liczba odcieni w jednym pomieszczeniu sprawi, że trudno będzie skupić na czymś wzrok.

Spójność możesz też osiągnąć poprzez konsekwentne podążanie zgodnie z jednym ustalonym stylem aranżacyjnym w całym domu. Ciekawym pomysłem może również okazać się wybór jednego detalu, który będzie powtarzać się we wszystkich pomieszczeniach, lecz pod różnymi postaciami.

Kiedy warto skorzystać ze wsparcia specjalistów?

Z pewnością masz wiele pomysłów na to, jak powinien wyglądać Twój nowy, wymarzony dom. Być może masz też jakieś doświadczenie dotyczące drobnych remontów wykonywanych na własną rękę w poprzednim mieszkaniu. Zwróć jednak uwagę na to, że zaaranżowanie tak dużej przestrzeni, jak dom, to zadanie o zupełnie innym stopniu trudności. Jeśli nie masz pewności, że podołasz mu w pojedynkę, rozważ skorzystanie z usług profesjonalistów zajmujących się aranżacją wnętrz domów.

Fachowcy szybko oszacują potencjał nieruchomości, a po poznaniu Twoich pomysłów, oczekiwań i budżetu stworzą plan spełniający wszystkie założenia. Zaprezentują kolory, materiały i rozwiązania idealne dla Twojego domu. Specjaliści z pracowni wnętrz KODO  zajmą się również przeprowadzeniem prac wykończeniowych, by cała realizacja zamknęła się w określonym planie i terminie, byś Ty mógł się cieszyć pięknym wnętrzem.

Przez cały ten czas nie musisz się niczym stresować ani tracić czasu na sprawdzanie, czy wszystko idzie zgodnie z planem. Możesz po prostu zaczekać na wcześniej ustalony dzień i odebrać klucze do swojego nowego domu – wykończonego modnie, funkcjonalnie i z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb osób, które będą w nim mieszkać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − trzynaście =