Jaką farbę do pomalowania wnętrz wybrać, a jaka sprawdzi się do dachu?

Jaką farbę do pomalowania wnętrz wybrać, a jaka sprawdzi się do dachu?

Wiele osób zastanawia się, czy warto wykonywać remont samodzielnie. Oczywiście odpowiedź może być tylko jedna i brzmi – tak. Wystarczy tylko odrobina umiejętności, zapał oraz dobre farby. Dziś podpowiemy Wam jak wykonać remont samodzielnie i o czym należy pamiętać.

Farby wewnętrzne kolorowe – jak wybrać najlepsze?

Farby do wnętrz powinna cechować jakość, ale też plamoodporność. Asortyment farb jest naprawdę duży. Można np. zdecydować się na farby ceramiczne, które niewątpliwie zasługują na miano uniwersalnych. Dobrze sprawdzą się w sypialni, salonie, a także w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, choćby w kuchni czy łazience. Są one odporne na ścieranie, ale też szorowanie. Można je zmywać nawet na mokro. Do tego wszystkiego z takiej powłoki usuniecie nawet trudne plamy, choćby z czerwonego wina, przy czym warunek jest jeden, a mianowicie musicie to zrobić w ciągu 15 minut od zaplamienia powierzchni. Dostępne są nawet farby ceramiczne, które posiadają dodatkowe właściwości, a mianowicie są antystatyczne oraz tworzą powłoki odporne na rozwój bakterii. Wystarczy tylko znaleźć dobry sklep z farbami, gdzie znajdują się produkty wysokiej jakości w korzystnej cenie.

Farby wewnętrzne lateksowe – czy to dobry wybór?

Sklep internetowy z farbami w ofercie ma także farby do wnętrz lateksowe. Także one są odporne, dobrze kryją, a także nie wydzielają drażniącego zapachu. Nie tracą swoich kolorów, nawet pod wpływem intensywnego promieniowania słonecznego. Musimy też wspomnieć, że farby lateksowe można wykorzystać do pokrycia zasadniczo każdej powierzchni, a więc zarówno cegły, jak i drewna czy też płyty karton-gips. Farby lateksowe sprawdzą się także do tynku gipsowego.

Jak pomalować dach?

Jeżeli Wasz dach jest wykonany z blachy, to rzeczywiście musicie pamiętać o tym, że co kilka lat należy odświeżyć kolor, ale też poprawić jego parametry wytrzymałościowe. Sprawdzą się farby do metalu, które dostępne są w różnych odcieniach. Najlepiej wybrać produkt, który ma właściwości gruntujące i malujące. Ważna jest także wysoka elastyczność oraz trwałość powłoki. Po pomalowaniu blachodachówki nie tylko będzie się ona lepiej prezentować, ale też dodatkowo będzie odporniejsza na zmienne warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, a ponadto nie będziecie musieli obawiać się, że pojawi się mech czy pleśń. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 4 =