Rodzaje sprężyn w materacach – bonell, kieszonkowe, multisprężynowe. Co wybrać?

Rodzaje sprężyn w materacach – bonell, kieszonkowe, multisprężynowe. Co wybrać?

Przyjmuje się, że przeciętnie człowiek jedną trzecią swojego życia przesypia, a każdy zapewne wie, że sen odgrywa istotną rolę w zdrowym funkcjonowaniu organizmu. Z tego względu warto wybrać dobrej jakości materac, który będzie odpowiednio podpierać kręgosłup. Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się materace sprężynowe, które występują w trzech wariantach. Czym się od siebie różnią?

Materace sprężynowe – idealne dla dzieci i dorosłych

Materace sprężynowe dzielą się ze względu na rodzaje sprężyn, jakie zostały zastosowane we wnętrzu, a mianowicie można wyróżnić sprężyny:

  • bonellowe,
  • kieszonkowe,
  • multisprężynowe.

Dodatkowo materace mają różną twardość, którą powinno się dostosować do wieku oraz wagi, ale też można znaleźć modele z różnymi poszyciami. Do wyboru są też materace w wielu wymiarach, by można było dopasować je do wielkości sypialni i łóżka. Ten typ materacy polecany jest dla wszystkich, którzy cenią komfort i zależy im na zdrowym śnie.

Materace ze sprężynami bonellowymi

Pewnie nie każdy wie, że ten tym sprężyn jest stosowany od lat i zapewne większość miała okazję siedzieć na fotelu czy spać na materacu tego typu. Przez wiele osób sprężyny bonellowe uważane są za przestarzałe, ale nadal mają swoich zwolenników, a to grono można powiedzieć, że się nawet powiększa. W tego typu materacach sprężyny są ze sobą połączone drutem, a mają one kształt przypominający klepsydrę. Jest to rozwiązanie dość tanie i wygodne, szczególnie dla osób śpiących w pojedynkę.

Materace kieszeniowe

W tego typu materacach znajduje się mniej więcej dwa razy tyle sprężyn co w materacu bonellowym, a każda z nich jest umieszczona w kieszonkach, stąd też nazwa materaca. Sprężyny pracują niezależnie od siebie, dzięki czemu doskonale dopasowują się do nacisku i pozycji podczas snu. Ich kształt jest spiralny, a dzięki wielu punktom podparcia zapewniają idealną elastyczność na całej powierzchni. Ich dużą zaletą jest fakt, że nawet po długim użytkowaniu nie słychać sprężyn, a przy okazji też się nie odkształcają.

Materace multisprężynowe

Materace multisprężynowe, inaczej multipocket przypominają materace kieszeniowe, jednak różnią się one od siebie ilością sprężyn. Oczywiście w tych modelach jest ich zdecydowanie więcej, ale za to są one dużo mniejsze, zapewniając przy tym znakomity komfort snu. W tej kategorii materacy znajdują się materace ortopedyczne, które polecane są osobom, mającym problemy z kręgosłupem. Materace multisprężynowe doskonale nadają się dla osób o większej masie ciała i dla par, gdyż nawet podczas częstej zmiany pozycji podczas snu, ten model nie przenosi drgań.

Który materac wybrać?

Ciężko jest jednoznacznie wskazać na materac, który jest idealny, bo każdy ma inne wymagania. Z pewnością materace sprężynowe Dr Materac należą do jednych z popularniejszych, a na szczególną uwagę zasługują modele kieszeniowe. Wybór konkretnego modelu należy dostosować do własnych preferencji. Bardziej zaawansowane technologicznie materace są dużo droższe od tych standardowych, co oczywiście też może wpłynąć na decyzję. Jednak większa ilość sprężyn, a także większa liczba punktów podparcia sprawia, że nawet osoby z chronicznymi bólami kręgosłupa obudzą się w znacznie lepszej kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 6 =