Ściana medialna – meblościanka czy meble systemowe?

Ściana medialna – meblościanka czy meble systemowe?

Ściana z telewizorem to reprezentacyjne i dobrze widoczne miejsce w salonie. Zastanawiasz się, jak wykończyć ścianę telewizyjną i jak dopasować do niej meble? Do wyboru masz meblościankę albo meble systemowe. Podpowiadamy, co sprawdzi się lepiej!

Telewizory mamy dziś coraz większe – standard to już 55 lub więcej cali. Najczęściej sprzęty te wiszą na ścianie, którą warto odpowiednio zaaranżować, aby prezentowała się efektownie i oferowała dużo miejsca do przechowywania.

W artykule znajdziesz informacje, jakie są zalety nowoczesnej meblościanki, a jakie – wolnostojących mebli, jak komody, regały, szafki i półki wiszące. Podpowiemy również, czy do salonu z telewizorem lepiej wybrać sofę, czy narożnik.

Meblościanki – jakie są zalety i wady meblościanek?

Meblościanka to funkcjonalny i estetyczny mebel, który najczęściej zagospodarowuje w salonie miejsce na ścianie z telewizorem. Współczesne meblościanki niewiele już mają wspólnego ze znanymi z czasów PRL ciężkimi segmentami pokojowymi. To nowoczesne, designerskie meble, które z powodzeniem można personalizować i dobierać do potrzeb domowników oraz do wystroju wnętrza.

Zobacz meblościanki do salonu: https://bromarkt.pl/mebloscianki-do-salonu

Największa zaleta meblościanki to duża ilość miejsca do przechowywania, które oferuje, oraz możliwość wyboru różnych konfiguracji ustawienia poszczególnych elementów. Do wyboru masz meblościanki stojące i meble w wersji podwieszanej. Te pierwsze są tańsze i łatwiejsze w aranżacji oraz montażu. Można je też dowolnie ustawiać i przesuwać. Z kolei meblościanki wiszące wyglądają nowocześnie i lekko, a przy tym nie zmniejszają optycznie małego wnętrza.

Kolejna zaleta meblościanek to ich niska cena. Najczęściej jest to zaledwie ułamek kosztów, jakie musisz ponieść, zamawiając meble na wymiar.

Meblościanka dąb wotan VELLORE XL fot. bromarkt.pl

Jaką meblościankę wybrać na ścianę medialną? Najpopularniejsze i najbardziej ponadczasowe rozwiązanie to meblościanka w kolorze drewna – polecamy jasne drewno, np. dębowe lub jesionowe. Taki segment pasuje do wnętrz w wielu różnych stylach – skandynawskim, klasycznym, nowoczesnym, japandi czy boho.

Jeśli Twój salon jest niewielki, polecanym rozwiązaniem jest biała meblościanka. Powiększy ona optycznie małe wnętrze i rozjaśni je. Pasuje do stylu scandi, klasycznego, ale i do minimalistycznych aranżacji. Z kolei do stylu loftowego ciekawym rozwiązaniem będzie czarna meblościanka w klimacie industrialnym.

Meble systemowe – jakie są zalety i wady mebli systemowych?

Alternatywą dla meblościanek na ścianę TV są meble systemowe. Najczęściej na ścianie medialnej stawiamy szafki RTV, niższe lub wyższe komody, regały (także przeszklone) oraz wieszamy półki i szafki (zamykane i otwarte).

Jakie są zalety mebli systemowych? Można je „rozrzucić” po ścianie w dowolny sposób – dzięki temu aranżacja wygląda lekko i nowocześniej. Łatwiej także dobierzesz meble dokładnie do swoich potrzeb – do wyboru masz różnej długości i wysokości komody, wiszące lub stojące szafki RTV, wysokie pionowe regały, także z przeszkleniami i podświetlonymi półkami, czy otwarte półki na książki i inne drobiazgi.

Jeśli zależy Ci na harmonijnym wnętrzu, wybierz meble systemowe z jednej kolekcji i w jednolitej kolorystyce. Jeśli czujesz się pewnie w temacie aranżacji wnętrz i lubisz bawić się designem, nasza propozycja to eklektyczne zestawienie mebli systemowych w dwóch lub trzech kolorach, np. w bieli i granacie czy drewnie i czerni.

Kanapa czy narożnik, jaki typ wypoczynku wybrać?

Aby salon był kompletny, przed ścianą medialną musi stanąć komplet wypoczynkowy. Najlepszy wybór do pokoju z telewizorem to narożnik – oferuje on miejsce dla trzech-czterech osób, a na leżance można wyciągnąć się wygodnie także w pozycji półleżącej. Zaletą narożnika jest też to, że jest bardziej „gościnny” niż sofa – nie siedzi się na nim w jednym rzędzie, co utrudnia konwersację.

Zobacz meble wypoczynkowe: https://bromarkt.pl/meble-wypoczynkowe-do-salonu

Z kolei sofa sprawdzi się wtedy, gdy na narożnik nie masz miejsca lub gdy chcesz mebel wypoczynkowy ustawić nie pod ścianą, a na środku salonu (najczęściej tyłem do jadalni i kuchni, a przodem do ściany telewizyjnej). Kanapa będzie też lepszym pomysłem w małym i wąskim salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − trzynaście =