Trawa sztuczna czy naturalna

Trawa sztuczna czy naturalna

Sztuczna trawa ogrodowa stale zyskuje na popularności. Posiadanie żywego trawnika jest marzeniem wielu osób, jednak jego pielęgnacja nie jest łatwym zadaniem. Z tego powodu coraz więcej ludzi decyduje się na zakup sztucznej trawy, która jest równie estetyczna. Można ją dodać na swój balkon bądź do ogrodu. Warto dowiedzieć się, jaki typ trawy będzie najlepszym wyborem.

Trawa naturalna czy sztuczna?

Okazuje się, że każdy typ trawy ma swoje zalety i wady. Wybór zależny jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji i potrzeb. Trawa naturalna jest bardziej ekologiczna i naturalna, lecz wymaga stałej pielęgnacji i podlewania. Co więcej, trzeba ją też kosić. Sztuczny trawnik nie wymaga takiej samej pielęgnacji. Dodatkowo jest on bardziej odporny na zmiany pogodowe. Minusem sztucznego trawnika jest to, że nie jest on ekologiczny.

Jakie są rodzaje sztuczne trawy?

Bardzo popularna jest sztuczna trawa sportowa. Stosuje się ją na boiskach sportowych np. od piłki nożnej, golfa czy rugby. Sztuczna trawa na boisko zrobiona jest z najwyższej klasy syntetycznych włókien. Są one wytrzymałe i trwałe. Ogromną popularnością cieszy się też sztuczna trawa ogrodowa. Jest ona stosowana w ogrodach prywatnych, parkach, a także na balkonach. Materiał, z którego została zrobiona, jest miękki i delikatny w dotyku. Co więcej, jest też odporny na promieniowanie słoneczne. Sztuczna trawa na balkon jest coraz chętniej zamawiana przez Polaków. Dzięki niej można cieszyć się estetycznym balkonem. Warto też wspomnieć o sztucznej trawie do dekoracji wnętrz. Stosuje się ją w aranżacji pomieszczeń, na przykład w salonach. Często taką trawę można zobaczyć też w biurach czy galeriach handlowych. Cechuje się tym, że jest miękka w dotyku.

Zastosowanie i materiał sztucznej trawy

Sztuczna trawa stosowana jest w wielu miejscach, nie tylko na zewnątrz, ale też w wewnątrz budynków. Często widziana jest w parkach czy na placach zabaw. Bardzo popularna jest też sztuczna trawa do ogrodu. Taki trawnik stosowany jest powszechnie na boiskach sportowych. Okazuje się, że sztuczna trawa przeważnie zrobiona jest z polietylenu bądź polipropylenu. Materiały te są odporne na działanie warunków pogodowych i na promieniowanie UV.

Inne istotne kwestie

Sztuczna trawa jest bardzo wygodna w użytkowaniu, gdyż nie wymaga podlewania, nawożenia czy koszenia. Z tego powodu jest coraz chętniej kupowana na całym świecie, także w Polsce. Dodatkową zaletą sztucznej trawy jest fakt, iż jest odporna na warunki atmosferyczne. Mowa tutaj na przykład o deszczu, śniegu czy mrozie. Początki sztucznej trawy sięgają lat 60. XX wieku, kiedy to zaczęto ją stosować na boiskach sportowych. Od tamtego czasu technologia produkcji jej produkcji znacznie się rozwinęła, co pozwoliło uzyskać coraz bardziej naturalny wygląd i trwałość. Obecnie produkowana sztuczna trawa nie różni się wyglądem od tej naturalnej. Jej ogromnym atutem jest łatwa pielęgnacja. Jedyne co trzeba z nią robić to regularnie odkurzać i usuwać z niej inne zanieczyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − trzy =