Czy warto kupić serwis obiadowy z wazą w zestawie?

Czy warto kupić serwis obiadowy z wazą w zestawie?

Oferta zestawów stołowych jest bardzo szeroka. Każdy z nich składa się z różnych elementów, dlatego należy zwrócić uwagę na to, jakich naczyń potrzebujemy, żeby móc przygotowywać i serwować dania członkom rodziny. A jednym z tych, które najczęściej gości na naszych stołach jest zupa. Można ją podawać na wiele sposobów, rozlewając ostatecznie do miseczek lub głębokich talerzy. Porcje zupy czy kremu można nakładać bezpośrednio z garnka, choć bardziej elegancko jest robić to z wazy.

Waza – eleganckie naczynie do serwowania zupy

Użycie wazy jest zdecydowanie najbardziej eleganckim sposobem na podanie zupy. Jest to bardzo pojemne naczynie, dlatego idealnie sprawdzi się na obiady serwowane dla licznej grupy osób np. podczas świąt.

Waza stawiana jest na środku stołu dlatego każdy z gości może nałożyć zupę samodzielnie, według własnego uznania. Oczywiście może to zrobić również sam gospodarz, dla którego użycie wazy będzie dużym ułatwieniem podczas serwowania gorącej potrawy.

Nie tylko estetyka, ale też bezpieczeństwo

Nie da się ukryć, że garnek z gorącą zwartością stwarza jakieś zagrożenie. Trudno w ogóle wyobrazić sobie postawienie go na stole. Po pierwsze mógłby kogoś poparzyć, a po drugie istnieje spore ryzyko uszkodzenia nawierzchni stołu, jeśli ta jest wykonana z drewna lub innego materiału reagującego na wysokie temperatury. Oczywiście umieszczenie go na podkładce mogłoby ten kłopot rozwiązać, ale to kolejny element, o którym trzeba pamiętać przy przygotowywaniu i serwowaniu posiłków.

Waza – oszczędzenie czasu i pieniędzy

Oprócz swojej elegancji waza może również zdecydowanie ułatwić nam serwowanie posiłku. Dzięki niej zupę nakładamy dopiero przy stole, dzięki czemu nie musimy wracać do kuchni, aby nałożyć posiłek każdemu z gości. Ponadto wazy zazwyczaj sprzedawane są w większych zestawach obiadowych, a kupując naczynia w taki sposób możemy wydać znacznie mniej niż kupując każdą z pozycji kuchennych osobno.

Przekazywana z pokolenia na pokolenie

W sklepach znajdziemy wiele oryginalnie zdobionych serwisów obiadowych. Mogą nam one służyć przez wiele lat. Szczególnie serwisy wykonane z porcelany, często są przekazywane nawet z pokolenia na pokolenie. Waza która jest częścią takiego zestawu może więc stać się nawet pamiątką rodzinną. Co ciekawe, to właśnie takie detale przywołują wspomnienia i kojarzą się z najprzyjemniejszymi momentami życia, np. rodzinną wigilią.

Pomysł na prezent?

Serwis obiadowy z wazą idealnie sprawdzi się również w roli prezentu. Zastawa jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu. Jeśli chcemy sprawić komuś przydatny prezent, który będzie służył mu przez wiele lat, dobrym wyborem będzie klasyczny serwis obiadowy. Szczególnie gdy wybieramy się na wesele i chcemy dołożyć własną cegiełkę do wystroju pierwszego mieszkania nowożeńców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 15 =