Duży ogród o trudnej specyfice terenu – jaki sprzęt ogrodniczy wybrać?

Duży ogród o trudnej specyfice terenu – jaki sprzęt ogrodniczy wybrać?

Każdy domownik chciałby posiadać równy i gęsto rosnący ogród, otaczający cały budynek mieszkalny. Taki efekt jest oczywiście możliwy dla wszystkich posiadłości, jednak wymaga czasu i ogromnego wkładu wysiłku. Choć na każdym ogrodzie wykonuje się te same zabiegi pielęgnacyjne, to z uwagi na odmienną specyfikę powierzchni, używa się do tego innego sprzętu.

W poniższym wpisie zajmiemy się tematem dużych ogrodów. Czy rzeczywiście ich pielęgnacja jest trudniejsza od tych odznaczających się małą powierzchnią? Jak wybrać odpowiedni sprzęt ogrodniczy dla dużych i trudnych przestrzeni? Odpowiedź na te wszystkie pytania uda się znaleźć w dalszej części. Zapraszamy!

Wybór kosiarki do dużego ogrodu – czy traktorek okaże się dobrym pomysłem?

Kosiarka to bezapelacyjnie najważniejszy sprzęt w ogrodzie. Powodem tego jest spora częstotliwość podcinania murawy, w porównaniu do częstości wykonywania innych prac ogrodowych. Sprzęt do tej czynności powinien więc odznaczać się trwałością oraz być dobrze przystosowany do wielkości i charakteru ogrodu.

Dla dużych powierzchni raczej nie warto decydować się na kosiarki akumulatorowe czy elektryczne. W tym przypadku najlepsza okaże się klasyka, a mianowicie wyposażenie tych urządzeń w jednostki spalinowe. Będą one sobie w stanie poradzić z całym obszarem, bez konieczności kombinowania z przedłużaczami. Dobrym rozwiązaniem na naprawdę spore ogrody o niekoniecznie równym położeniu okaże się traktorek ogrodowy. Korzystanie z niego jest sporą wygodą, która niejednej osobie pozwala się zrelaksować i odprężyć w trakcie wykonywania tego obowiązku.

Koszenie między przeszkodami – co warto wybrać?

Każdy ogród posiada miejsca, do których nie ma dostępu żadna kosiarka. Najczęściej mowa tutaj o przestrzeni znajdującej się przy ogrodzeniu bądź też o obszarze między drzewami. Standardowa obudowa sprzętu koszącego uniemożliwia dojazd w te miejsca, przez co konieczne jest radzenie sobie w inny sposób. Z pomocą przychodzą więc kosy spalinowe. Będą one w stanie poradzić sobie nie tylko z trawą porastającą przy ogrodzeniu, ale również świetnie spiszą się w kontekście wykoszenia całego pola porośniętego ogromną trawą.

Wszystko za sprawą wymiennych ostrzy, które w zależności od zapotrzebowania mogą być metalowe lub żyłkowe.

Dbanie o porządek w dużym ogrodzie – niezbędny sprzęt

Pielęgnacja ogrodu to nie tylko jego koszenie. To również podcinanie wszystkich drzewek i krzewów, a także sprzątanie wszystkich szkodliwych dla stanu murawy elementów. Do podcinania gałęzi najbardziej przyda się pilarka łańcuchowa, dla której miejsce zawsze powinno znaleźć się w garażu. W celu wyzbycia się samych gałęzi niezbędny okaże się rozdrabniacz. Usunięcie z powierzchni trawnika zalegających liści to natomiast zadanie dla odkurzacza do liści.

Wiele jest sprzętów, o których śmiało można by powiedzieć, że są potrzebne. Warto jednak na początek zakupić te wymienione we wpisie, gdyż to one mogą najbardziej przydać się w trakcie sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + piętnaście =