Jak pozbyć się nornicy z ogrodu?

Jak pozbyć się nornicy z ogrodu?

Co zrobić, gdy w pięknym, zadbanym ogrodzie nagle pojawia się nornica? Podziurawiony trawnik, uszkodzone korzenie roślin, nagryzione warzywa – to wszystko może sprawić, że cierpliwość właścicieli posesji szybko się skończy. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Jak sobie szybko i skutecznie poradzić z takimi gryzoniami? Poniżej kilka sprawdzonych sposobów, które warto poznać jak najszybciej.

Nornice w ogrodzie

W ostatnim czasie coraz więcej osób dostrzega, iż w ich ogrodach pojawiły się te niewielkie gryzonie. Najczęściej pojawiają się na ogrodach przy domach jednorodzinnych blisko pól i lasów. Wielu właścicieli swoich posesji na początku myli nornice z myszami, jednak widząc swoje trawniki lub rośliny po nocy, szybko można się zorientować, iż na działce pojawiły się nornice (gryzonie z rudą sierścią). Nie każdy jednak od razu podejmuje walkę z nimi, gdyż wiele osób ma nadzieję, że nornice szybko same znikną. Czasami wyrządzone przez nich szkody są jednak tak dotkliwe, że nawet właściciele niewielkich przydomowych ogrodów od razu chcą się ich skutecznie pozbyć. I choć o sposobach na nornice krążą legendy, to jednak warto od razu sięgnąć po te skuteczne metody. Zanim nasza posesja zacznie przypominać pole po bitwie należy pozbyć się szkodnika ogrodowego i to nie koniecznie przez „wysłanie” go do sąsiada.

Po jakie metody najczęściej sięgają ogrodnicy?

Nornice zostawiają po sobie dziury w trawnikach, uszkodzone korzenie roślin, nadgryzione warzywa, pogryzione kwiaty. Ogrodnicy widząc to, najczęściej starają się zasypywać miejsca, w których pojawiły się niewielkie tunele stworzone przez te gryzonie. Są osoby, które zasypują tunele piaskiem, zasypują glebą, a nawet zalewają wodą. Ci, którzy chcą pozbyć się szkodnika w sposób naturalny sięgają nawet po przyprawy takie jak np. cynamon, gdyż uważają, iż specyficzny aromat szybko odstraszy gryzoni. Niestety w praktyce nie zawsze się to udaje. Nornice mogą wyciszyć się na kilka dni, jednak po kilku nocach właściciele znów zauważą ich obecność na swojej posesji. Szczególnie, gdy na terenie jest wiele drzew owocowych oraz grządek z warzywami – właściciele mogą być pewni, że nornice tak szybko sobie nie odpuszczą.

Target – skuteczne środki na nornice

Ogrodnicy zazwyczaj po kilku tygodniach walki z gryzoniami szukają sprawdzonych środków, które raz na zawsze pozwolą im pozbyć się szkodników z ich ogrodów. Większość z nich wybiera markę Target, której produkty skutecznie odstraszają nornice i to praktycznie na każdej posesji. Można je stosować w prywatnych ogrodach, na terenach firm, na boiskach itp. Ważne jest to, by wybrać właśnie taki skuteczny i szybki preparat, który jest prosty w użyciu i może być zastosowany na każdym terenie. Nie trzeba się obawiać tego rodzaju środków, gdyż doskonale działają na nornice i skutecznie je odstraszają. Już sam zapach w glebie takiego środka doprowadzi do sytuacji, że nornice, gdy go wyczują – nie wrócą do ogrodu. Są to przy okazji preparaty na tyle wydajne i łatwe w użyciu, że każdy, nawet początkujący ogrodnik poradzi sobie z rozprowadzeniem go w miejscach, w których dostrzeżono obecność gryzoni. Ogromną zaletą takiego preparatu jest to, że jest on łatwo dostępny, bardzo wydajny i można go kupić w naprawdę przystępnej cenie. Osoby, które wypróbowały tego rodzaju środki zgodnie twierdzą, iż od tego momentu ich ogród jest dobrze chroniony nie tylko przed nornicami, ale również przed kretami. Piękny, efektowny ogród bez śladów gryzoni prezentuje się zdecydowanie lepiej, a właściciele mogą być spokojni o rośliny i warzywa, które są tam uprawiane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − 4 =