Supertunia – uprawa i pielęgnacja

Supertunia – uprawa i pielęgnacja

Supertunia to bardzo interesująca, warta uwagi roślina, która wyróżnia się m.in. bardzo intensywnym wzrostem, a także urokliwymi kwiatami. Można ją uprawiać w donicach na tarasach lub balkonach, albo na ogrodowych rabatach. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat ich uprawy oraz pielęgnacji.

Supertunia – najważniejsze informacje

Korzystając z portalu Z Ogrodem na Ty można znaleźć wiele interesujących informacji na temat Supertunii. Jest to atrakcyjna roślina, która pochodzi z Ameryki. Posiada ona kielichowe kwiaty o bardzo różnych kolorach, a także pędy o różnych długościach. Warto także zaznaczyć, że gatunek ten wyróżnia się bardzo duża odpornością na działanie szkodników, a także zmienne warunki atmosferyczne.

Supertunia – uprawa

Chcąc uprawiać supertunię należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim roślina ta nie jest zbyt wymagająca. Najbardziej preferuje stanowiska nasłonecznione, dlatego bardzo dobrze będzie się rozwijała na tarasie lub balkonie od strony południowej. Warto także zadbać o podłoże o odczynie obojętnym lub ewentualnie lekko kwaśnym. Z uwagi na wzrost rośliny będą miały odpowiednią ilość miejsca jeśli zasadzi się je w odległości około 35 – 40 cm od siebie.

Pielęgnacja Supertunii

Jak już wspomniano wcześniej Supertunia nie jest zbyt wymagająca. Jej pielęgnacja jest prosta. Przede wszystkim trzeba pamiętać o właściwym nawożeniu i obfitym podlewaniu. W czasie najbardziej obfitych opadów wystarczy podlewać kwiaty raz co kilka dni. Natomiast w przypadku upałów Supertunia potrzebuje intensywnego nawodnienia rano i wieczorem. Najlepszym rozwiązaniem jest wlewanie wody prosto do doniczki lub pod kwiatek, ponieważ nie zalecane jest moczenie pędów oraz liści bez potrzeby.

Jeśli chodzi o nawożenie, w przypadku tego gatunku najlepiej sprawdzi się wieloskładnikowy nawóz. Sprawi on, że kwiaty będą się mocno rozrastać, a dodatkowo będą się wyróżniać zachwycającymi kolorami i zapachem. Nawóz przeznaczony do Supertunii powinien posiadać w swoim składzie nie tylko substancje odżywcze, ale także żelazo, które zapobiega procesowi żółknięcia liści.

Prawidłowa pielęgnacja Supertunii wiąże się także z regularnym usuwaniem przekwitniętych kwiatów. Dzięki temu wzrost rośliny będzie niczym niezaburzony.

Jak uprawiać Supertunię na balkonie?

Supertunia to roślina, którą można zasadzić zarówno na balkonie lub tarasie jak i na rabacie. Jeśli jednak chce się ją uprawiać w donicach należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Przede wszystkim pojemniki muszą mieć na dnie odpowiednie otwory umożliwiające odpływ wody. Żeby otwory nie zostały zapchane, bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykonanie prostego drenażu z keramzytu lub drobnych kamieni.

Sadząc Supertunie w donicach, należy każdy kwiat umieścić na takiej głębokości, na jakiej były one zasadzone w oryginalnych pojemnikach. Od razu po zasadzeniu trzeba też pamiętać o obfitym podlaniu roślin.

Donice, w których uprawia się Supertunie powinny być wysokie, tak aby pędy mogły się bez problemu przemieszczać. Dobrym pomysłem może być także wiszący pojemnik. Rośliny będą w nich bardzo dobrze wyeksponowane.

Supertunia to bardzo interesująca, warta uwagi roślina. Z uwagi na to, że nie jest zbyt wymagająca można ją zasadzić w praktycznie każdym ogrodzie, a także w donicach na tarasach i balkonach. Dla prawidłowego wzrostu potrzebuje ona nasłonecznionego stanowiska i odrobiny dobrze dobranego nawozu. Supertunię trzeba także regularnie podlewać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − sześć =